Motor
Brzdy
Skla vozidla
Elektronika
Osvětlení
Prohlídky
Pneumatiky
Mechanické systémy
Klimatizace

Výměna oleje v automatu vč. proplachu

27. 9. 2019

Opět jsme rozšířili portfolio našich služeb o novou plničku automatických převodovek. Ta kromě automatického režimu zvládne i kompletní proplach, který odstraní všechny nečistoty v převodovce. Podíl automatických převodovek se na trhu neustále zvyšuje a proto je potřeba jim dopřávat tu nejlepší péči, aby mohly sloužit dalších desítek, či stovek tisíc kilometrů.

Většina výrobců automobilů uváděla, že jejich náplň v automatických převodovkách je "doživotní". Což v řeči pro běžné smrtelníky znamenalo 200 000 km nebo 10 let. Jenže i výrobci přišli na to, že to je příliš dlouhý interval a většina převodovek se porouchala ještě před "koncem" jejich životnosti. Proto některé automobilky přišly s předepsanou výměnou po 60 000 km (VW, Škoda, Audi) nebo třeba doporučenou po 120 000 km (Mercedes).

I my jsme tento problém u nás v servise začali řešit a padlo rozhodnutí, objednat to nejlepší, co současný trh nabízí. Jedním z důvodů je, že bez plničky není možné vyměnit celou náplň, ale pouze její část, což znamená, že třeba z objemu náplně 8 litrů se ručně vymění jen 5 litrů, ale 3 litry starého oleje zůstanou ještě v chladiči automatu. Náš nový přístroj vymění celou náplň a na přání zákazníka ještě dokáže udělat kompletní proplach detergentem, který odplaví veškeré nečistoty se starým olejem. Tento proplach je vhodný pro novější vozy, nebo vozy u kterých bylo dbáno na výměnu oleje a je známá jejich servisní historie.

V rámci zaškolení na nový přístroj jsme provedli výměnu na osmistupňové automatické převodovce ZF vozidla Jaguar XF. Jelikož vozidlo známe od začátku a má najeto pouze 70 000km, tak jsme spustili i proplach detergentem, který odplavil všechny nečistoty. Vozidlo řadilo před výměnou v pořádku, ale po výměně řadí jako když tenkrát před čtyřmi lety sjelo z linky.

Nezanedbávejte péči o vaši automatickou převodovku a objednejte se k nám na servis. Vaše převodovka se Vám za to odvděčí delší životností.

Prodej a dovoz
ojetých vozů

Všechny naše vozy prochází důkladnou předprodejní kontrolou. Skladem více než 30 automobilů různých značek.

Servis a lakovna vozidel
všech značek

Autoservis a autolakovna pro všechny značky vozidel. Můžeme servisovat i vozidla v záruce. Disponujeme tím nejmodernějším vybavením.

Likvidace pojistných
událostí

Měli jste nehodu? Zavolejte nám! Vše za vás vyřídíme, jsme smluvním servisem mnoha pojišťoven. Nechte Vaše starosti na nás.

© 2014 AutoFive s.r.o.
Jihlavská 1007/2
591 01 Žďár nad Sázavou